Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Wiks folkhögskola.

Kristin Spolander

Rektor/Enhetschef Wiks folkhögskola

E-post. kristin.spolander@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 23 84

Pernilla Berg

Verksamhetsstöd/Kursansvarig

E-post: pernilla.berg@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 37 86

Martin Svanström

Tolkkursansvarig

E-post: martin.svanstrom@regionuppsala.se
Telefon: 018-611 66 58

Ulf Karlsson

Administratör tolk

E-post: ulf.karlsson@regionuppsala.se
Telefon: 018-611 66 71

Rutger Zachau

Utbildningsledare YH-utbildning till kontakttolk

E-post:wiks.yrkeshogskola@regionuppsala.se 
Telefon: 018 617 44 19

Johan Larsson

Vaktmästare

E-post: johan.larsson@regionuppsala.se
Telefon: 018-611 66 67

Johanna C Pettersson

Marknadsföringsansvarig/Webbansvarig/Administration

E-post: johanna.c.pettersson@regionuppsala.se
Telefon: 018-611 66 26

Dani Kouyate

Lärare

E-post: dani.kouyate@regionuppsala.se
Telefon: 018 611 66 50

Lena Ohre Arnault  

Projektledare ESF-förstudie

E-post: lena.ohre.arnault@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 45 61