Kontakta FoU Socialtjänst

Välkommen att kontakta oss om du vill veta mer om vad vi gör eller behöver vägledning.

Verksamhetschef

Nima Najafi

E-post: nima.najafi@regionuppsala.se 
Telefon: 018-61 72 307

Barn och unga, Kvinnofrid

Carina Lodén

Regional utvecklingsledare och projektledare för Yrkesresan
E-post: carina.loden@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 71 743

Veronica Wahlström

Projektledare Kvinnofrid
E-post: veronica.wahlstrom@uppsala.se 
Telefon: 018-727 84 13

Funktionshinder

Ulrika Toresten

Regional utvecklingsledare
E-post: ulrika.toresten@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 71 344

Maricel Knechtel

Vetenskaplig handledare
E-post: maricel.knechtel@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 72 003

Hanna Bozkurt Åhman

Vetenskaplig handledare
E-post: hanna.bozkurt.ahman@regionuppsala.se 
Telefon: 018-617 58 22

Teamsgrupp för utbildade instruktörer i Första hjälpen till psykisk hälsa (MHFA)

Gå till Teamsgruppen här

Missbruk och beroende

Maria Adenhav Lantz

Regional utvecklingsledare
E-post: maria.adenhav.lantz@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 72 398

Äldre och åldrande, Anhörigstöd

Sanna Tjernström

Regional utvecklingsledare
E-post: sanna.tjernstrom@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 72 004

Pernilla Lind Ågård

Vetenskaplig handledare
E-post: pernilla.lind.agard@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 71 878

Fanny Perez Aronsson

Vetenskaplig handledare
E-post: fanny.perez.aronsson@regionuppsala.se 

Administration och kommunikation

Annie Palmgren

Kommunikatör
E-post: annie.palmgren@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 17 933

Sofia Billås

Administratör
E-post: sofia.billas@regionuppsala.se
Telefon: 018-61 73 407

Växeltelefon

018-611 00 00

Adresser

Besöksadress

Kungsgärdets center, S:t Johannesgatan 28 H, Uppsala

Postadress

FoU Socialtjänst och angränsande hälso- och sjukvård
Nära vård och hälsas ledningskontor
Dragarbrunnsgatan 46
751 85 UPPSALA

Fakturaadress

FoU Socialtjänst och angränsande hälso- och sjukvård
Nära vård och hälsa 
FE470 
Box 6363 
751 35 UPPSALA

Referens i formatet HHXXXXXXX eller PVXXXXXXX (två bokstäver och sju siffror) måste anges av beställaren vid varje beställning.

GLN-kod: 7332403000008.

Peppol-id: 0088:7332403000008.

Vad söker du? Hjälp oss att förbättra våra webbsidor.

Besvara en kort enkät