Kontakta FoU Socialtjänst

Välkommen att kontakta oss om du vill veta mer om vad vi gör eller behöver vägledning.

Verksamhetschef

Nima Najafi

E-post: nima.najafi@regionuppsala.se 
Telefon: 018-617 54 20

Barn och unga

Carina Lodén

Regional utvecklingsledare och projektledare för Yrkesresan
E-post: carina.loden@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 17 43

Mikaela Baum

Regional utvecklingsledare
E-post: mikaela.baum@regionuppsala.se 
Telefon: 018-617 77 01

Funktionshinder

Ulrika Toresten

Regional utvecklingsledare
E-post: ulrika.toresten@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 13 44

Hanna Bozkurt Åhman

Vetenskaplig handledare
E-post: hanna.bozkurt.ahman@regionuppsala.se 
Telefon: 018-617 58 22

Teamsgrupp för utbildade instruktörer i Första hjälpen till psykisk hälsa (MHFA)

Gå till Teamsgruppen här

Missbruk och beroende

Maria Adenhav Lantz

Regional utvecklingsledare
E-post: maria.adenhav.lantz@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 23 98

Äldre, Anhörigstöd

Sanna Juhlin

Regional utvecklingsledare
E-post: sanna.juhlin@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 20 04

Pernilla Lind Ågård

Vetenskaplig handledare
E-post: pernilla.lind.agard@regionuppsala.se
Telefon: 018-617 18 78

Områdesövergripande

Jin Moen

Utvecklingsledare systemdesignstöd
E-post: jin.moen@regionuppsala.se 
Telefon: 018-617 06 93

Administration och kommunikation

Annie Palmgren

Kommunikatör
E-post: annie.palmgren@regionuppsala.se
Telefon: 018-611 79 33

Emma Parliden

Administratör FoU Socialtjänst och Yrkesresan
E-post: emma.parliden@regionuppsala.se

Växeltelefon

018-611 00 00

Adresser

Besöksadress

Kungsgärdets center, hus G, S:t Johannesgatan 28, Uppsala

Postadress

Region Uppsala
Nära vård och hälsa, ledningskontor
FoU Socialtjänst
751 85 UPPSALA

Fakturaadress

FoU Socialtjänst och angränsande hälso- och sjukvård
Nära vård och hälsa 
FE470 
Box 6363 
751 35 UPPSALA

Referens i formatet HHXXXXXXX eller PVXXXXXXX (två bokstäver och sju siffror).

GLN-kod: 7332403000008.
Peppol-id: 0088:7332403000008.

Vad söker du? Hjälp oss att förbättra våra webbsidor.

Besvara en kort enkät